Profilaktyka jest bardzo ważna.

Każdy lekarz zgodzi się ze stwierdzeniem, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Profilaktyka to przede wszystkim zdrowy styl życia, regularny ruch, brak używek, regularne wizyty u lekarzy, a także wykonywanie badań kontrolnych krwi oraz moczu.
Wiele chorób wykrytych we wczesnym stadium, nawet tych ciężkich, można skutecznie wyleczyć.
Specjaliści, których powinno się regularnie odwiedzać to przede wszystkim stomatolog wola, okulista oraz w przypadku kobiet ginekolog.
Dentysta to lekarz, którego powinniśmy odwiedzić przynajmniej raz do roku, jeśli nie odczuwamy żadnych dolegliwości. Sprawdzi on stan naszych zębów oraz dziąseł.
Okulistę również trzeba odwiedzać regularnie, niestety bardzo często wizytę umawiamy, dopiero kiedy dzieje się coś niepokojącego. Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów, o który trzeba dbać szczególnie.
Wizyty u ginekologa, podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych specjalistów powinny być regularne. Dodatkowo w ramach wizyty wykonamy bardzo ważne dla życia kobiety badania profilaktyczne, na przykład cytologię.
Jeśli chcemy cieszyć się długo zdrowiem, pamiętajmy o tym jak ważna jest profilaktyka i odwiedzajmy regularnie specjalistów.