Kurtyna paskowa


W trakcie procesu produkcji lub na budowach, wiele niebezpiecznych sytuacji powstaje w skutek spawania lub cięcia elementów. Ciepło, odpryski czy nawet rozbłyski światła, mogą stworzyć realne zagrożenie dla osób w otoczeniu.
W celu ochrony pracowników oraz maszyn warto zabezpieczyć teren za pomocą specjalnych kurtyn spawalniczych, do wyboru mamy dwie opcje: kurtyny spawalnicze paskowe oraz kurtyny panelowe. W pomieszczeniach optymalnym wyjściem będzie kurtyna na drzwi. W tym celu wykorzystać można tak zwane Kurtyny paskowe. Montuje się je na drzwiach pomieszczenia, które ma zostać wyizolowane od reszty, na przykład w zakładach produkcyjnych.
Często wykorzystywane są też w chłodniach, gdzie kurtyna paskowa na drzwiach, nie ogranicza przepływu pracowników ale spełnia funkcję izolacyjną i zatrzymuje chłód wewnątrz chłodni.
Kurtyny paskowe mogą być wykorzystane do izolacji termicznej, do zabezpieczenia przed rozbłyskami świetlnymi np. przy spawaniu lub do ochrony przed odpryskami przy produkcji lub cięciu elementów.
Znacząco poprawiają bezpieczeństwo pracowników i wpływają na zachowanie standardów BHP w zakładach produkcyjnych i na placach budowy.