Fotografia ślubna

Fotografia ślubna nie jest tak stara jak fotografia w ogóle, jednak od bardzo dawna ludzie wykazują tendencję do utrwalania ważnych momentów w życiu. Dziś takie chwile to chrzest, komunia, matura ( łącznie z balem maturalnym) i oczywiście ślub. zdjęcia ślubne Poznań są pamiątką dla młodych, jednak przede wszystkim robione są dla rodziny.
Miasta pełne welonów
Fotografia ślubna związana jest przede wszystkim z przestrzenią miejską. Trudno znaleźć kameralne zakątki z bujną przyrodą, dlatego państwo młodzi fotografowani są na tle ważnych obiektów w mieście – pałaców, charakterystycznych ulic, odrapanych kamienic, które kontrastują z krystaliczną bielą sukni panny młodej.
Fotografia w starym stylu
Fotografia ślubna jest coraz bardziej popularna, a twórcy dla których taka działalność jest zawodem, w którym naprawdę można zarobić. Nie oznacza bowiem wyłącznie robienia zdjęć, ale i drukowanie ich, komponowanie w eleganckich albumach czy robienie prezentacji w formie slajdów. Oblicza fotografii ślubnej są nowoczesne i zazwyczaj jednak cyfrowe. Efekt retro czyli świadomego postarzania zdjęć wykonywany jest komputerowo.
Miejsca wyjątkowe?
Najczęstsze plenery, na które decydują się młodzi wraz z fotografem to parki, ogrody botaniczne, dworce i kolej, która symbolizuje podróż życia, stare budynki, plaża lub palmiarnie. Zdjęcia studyjne powoli odchodzą do przeszłości ze względu na sztuczne światło i pozy. Fotografia ślubna obecnie staje się coraz bardziej naturalna, dlatego też modne są zdjęcia reportażowe z okresu przygotowań do tego ważnego dnia w życiu.